Ayvalık +902663316700 | Çeşme +902327121808


Midilli Adası Turu

08:00 itibari ile TURYOL AYVALIK OFİS'nde buluşup, gümrük işlemlerinin ardından 09:00 ‘da TURYOL gemileri ile Midilli’ye hareket ediyoruz. Ayvalık koylarından, deniz fenerlerinden ve güzelim adalarından mavi ufukta yavaş yavaş uzaklaşırken, Ege denizinin kucağında ilerliyoruz. Yaklaşık 1,5 saat süren bu keyifli deniz yolculuğundan sonra Midilli limanına varıyoruz.

Gümrük işlemlerinden hemen sonra Termi şehri üzerinden kuzeye hareket ediyoruz. Osmanlı dönemi ve sonrasının en lüks oteli Sarlıca Palas’ta fotoğraf molasının ardından, dünyanın tek insan kanından yapılma ikonasının olduğuna inanılan Taksiarhis Kilisesinin bulunduğu, seramikleri ve ballı yoğurdu ile ünlü Mantamados ‘a varıyoruz. Kilise ziyaretimizi yapıp Kilise avlusunda ballı yoğurt ve lokma molamızı verdikten sonra ünlü yazar Stratis Myrivilis ‘in köyü Skamniya ‘dan geçerek adanın kuzey ucu olan Molivos ‘a ulaşıyoruz.

Unesco ödüllü bu şirin yerleşim yerinin Arnavut kaldırımlı özgün sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüşün ardından serbest zaman veriyoruz. Arzuya göre, özgün elişleri sergileyen küçük dükkanların dan alışveriş yapabilir, teraslı özel cafe restoranlarında uzo eşliğinde Yunan mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz.
Molivos gezimizi de tamamladıktan sonra dönüş yolunda Petra ve tam tepesindeki manastır bizi karşılıyor. Halen bu manastırın içinde ayinler yapılmakta, çanlar çalınmaktadır. Adanın orta bölgesi Kalloni, ilk Osmanlı yerleşim yeri Arisvi ve Kuş cenneti - Tuzla bölgesini de geçerek akşam saatlerinde Midilli Limanına varıyoruz. Bu güzel günün ardından gümrük işlemlerini de bitirdikten sonra 18:00’da Ayvalık’a doğru harekete geçiyoruz.
TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER;
  • Tur boyunca tüm transferler
  • Türkçe rehberlik hizmeti